ورق پلی کربنات

ورق پلی کربنات

پلی کربنات جزئی از مجموعه تر مو پلاستیکها می باشد که به وفور در رشته های قالب سازی و تغییر ا ت حرارتی گسترش پیدا کرده است . امروزه پلی کربنات کاربرد گسترده ای در صنعت شیمیائی دارد.

پلی کربنات در اوائل نیمه دوم قرن بیستم میلادی در شرکت جنرال الکتریک پلاستیک توسط دکتر فاکس ساخته و به جهان معرفی شد و پس از آن شکلهای مختلف پلی کربنات از جمله رزین و ورق های پلی کربنات به بازار عرضه گردید .

پلی کربنات به واسطه خواص استثنائی ، پر کاربرد و گسترده در صنعت ساختمان دارد . ورق پلی کربنات به لحاظ تنوع ساختاری همچون تک جد اره ، دو یا چن جداره و… در کنار هر نوع مصالح ساختمانی قابلیت نصب دارد .
ورق پلی کربنات به دو صورت تک جد ار ه با ظا هر ی شبیه از نظر شکل و شفا فیت و به صورت دو یا چند جدا ره ساده ، مثلثی ، ذ و ذ نقه ای و در تنوع رنگ برنز ، شفاف ، شیری ، سبز ، آبی ، در ابعاد 205 *305 سانتی متر تولید و عرضه می گردد .

ورق پلی کربنات با تنوع رنگ خود ، قابلیت سایه پذیری و عبور نور از ورق های پلی کربنات را به میزان 35 تا 85 درصد امکان پذیر می نماید . عبور نور به اندازه دلخواه و هم چنین آب بندی ورق های پلی کربنات نصب شده و عایق بودن آن ، اجرای سقف با پلی کربنات را گسترده کرده است .

کاربرد ورق پلی کربنات

ورق پلی کربنات بواسطه دارا بودن مواد ضد u v در یک طرف ورق یا در هر دو طرف آن ، انعطاف پذیری با دست تنوع رنگ ، شفافیت بالا (بیشتر از شیشه مقاومت در برابر ضربه و بار پذیری بالا و… کاربرد گسترده ای در صنعت ساختمان دارد .

ورق پلی کربنات جهت پوشش سقف حیاط خلوت ، پوشش پاسیو ،پوشش و ید ، پوشش نور گیر ساختمان ، پوشش استخر ، پوشش گلخانه و پا رکینگ به کار می رود .
نصب ورق پلی کربنات بر روی سازه فلزی با برش های خاص مطابق با دیتیل اجرای ورق پلی کربنات و در نظر گرفتن درز انقباض و انبساط بوسیله زهوار آلومینیوم مخصوص با لاستیک ( ای پی دی ام) بر روی سازه فلزی نصب و آب بندی می گردد .ا EPDM

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *