نکات مهم سئو در سال 2018

امروزه بسیاری از تکنیک های سئو دیگر جوابگو نیستند. موتورهای جستجو دائما در حال برروزرسانی الگوریتم های خود هستند. شاید یک تکنیک سئو که قبلا جوابگو بوده است امروز دیگر پاسخ گوی کار شما نباشد.

سئو چیست؟

سئو بطور کلی یک فرایند است. زدن یک دکمه نیست. می بایست داخل و بیرون از وب سایت فعالیت های زیادی انجام شود تا هنگامی که یک کلمه کلیدی جستجو شد، وب سایت شما در بالای نتایج  جستجو قرار بگیرد.

تکنیک های سئو داخلی و خارجی

در مقاله زیر سعی شده است تعداد زیادی تکنیک سئو داخلی و سئو خارجی به شما معرفی شود. این تکنیک های سئو داخلی و خارجی در سال2018 بر اساس آخرین نظر سنجی ها جمع آوری شده است. در زیر به مروری از این تکنیک های سئو یا بهینه سازی پرداخته شده است:

وب سایت می بایست همیشه در موبایل بدرستی نمایش داده شود و بعبارتی دیگر می بایست رسپانسیو باشد

سعی کنید وب سایت شما هیچ وقت فول اژاکس نباشد تا موتورهای جستجو بتوانند براحتی آنرا کرول کنند

حجم تصاویر وب سایت نباید بالای 100 کیلو بایت باشند

انتخاب کلمات کلیدی در سئو بسیار مهم است. برای پیدا کردن کلمات کلیدی از ابزارها و تکنیک های مختلفی استفاده می شود. برخی از ابزارهایی که برای پیدا کردن کلمات کلیدی استفاده می شوند عبارتند از:

  • گوگل ترند
  • گوگل پلنر
  • بررسی سایت های رقبا

سرعت سایت در سئو تاثیر زیادی دارد. سعی کنید وب سایت شما حداکثر در 3 ثانیه لود شود. وب سایت هایی که دارای سرعت لود پایینی هستند از بهینه سازی کمتری برخوردار هستند.

فعالیت در شبکه های اجتماعی تاثیر زیادی در سئو سایت شما دارد. هر چقدر فعالیت شما در شبکه های اجتماعی بیشتر باشد باعث می شود سئو سایت شما بالاتر بیاید.

همه صفحات سایت می بایست دارای تگ h1 باشند. اگر وب سایت شما دارای این تگ نباشد ممکن است در نتایج جستجو جایگاه خوبی بدست نیاورید.

برای تصاویر سایت خود حتما از alt و Title استفاده نمایید. اگر از این متا تگ ها استفاده نمایید باعث می شود در جستجوی نتایج از جایگاه بهتری برخوردار شوید.

داشتن سایت مپ در سئو تاثیر زیادی دارد. وب سایت شما می بایست حتما دارای سایت مپ باشد. سایت مپ در واقع پل ارتباطی شما با گوگل است.

در ادرس صفحات سایت خود سعی نمایید از کلمات کلیدی استفاده نمایید.  استفاده بیش از انداره از کلمات کلیدی ممکن است به سایت شما اسیب بزند.