اطلاعاتی در مورد اجرای سقف پاسیو

توسط1
309

اطلاعاتی در مورد اجرای سقف پاسیو

اجرای سقف پاسیو یکی از بهترین روش ها برای ایجاد محیطی محفوظ و قابل استفاده در جلوی ساختمان شما است. سقف پاسیو عموماً به ساختمان می چسبد و دو دیواره نگهدارندة آن هستند. عموماً افراد بنا به دلایل مختلفی دست به این پروژه می زنند. مهم ترین مزیت استفاده از آن، محفوظ کردن محوطه پاسیو ساختمان است. محفوظ شدن پاسیو این امکان را به شما می دهد که در گرمای تابستان و یا در سرما و روزهای بارانی زمستان، کماکان به راحتی از محوطه پاسیو خود استفاده کنید.

با این حال، هنگام اجرای سقف پاسیو برخی موارد را باید در نظر داشته باشید تا این کار به بهترین نحو ممکن انجام شود و نتیجة آن نیز کاملاً رضایت بخش باشد. هنگام اجرا متوجه خواهید شد که انتخاب های مختلفی پیش روی شما قرار دارند. از جنس، سایز، عملکرد و کیفیت مواد و تجهیزات گرفته، تا نوع طراحی و کارکرد آن؛ همگی جزو مواردی هستند که باید به آن ها توجه ویژه‌ای کنید. در ادامه این متن به برخی از این موضوعات خواهیم پرداخت و مواردی که هنگام اجرای سقف پاسیو باید در نظر داشته باشید را به شما معرفی خواهیم کرد.

اگرچه پاسخ به این سوال ممکن است ابتدایی به نظر برسد و پیش خود بگویید «خب مشخص است!‌ سقف پاسیو را باید بالای پاسیو بسازیم». ولی این موضوع به همین سادگی نیست، چرا که هنگام اجرای سقف پاسیو باید به موارد مختلفی نظیر پوشش، میزان سایه و برخی کارکردهای دیگر نیز توجه داشته باشید. پاسیو منازل عموماً در کنار درب پشتی ساختمان است و از آنجا شروع می شود. ولی با این حال، این بخش از ساختمان شاید سایه کافی برای شما به همراه نداشته باشد. بنابراین، هنگام اجرای سقف پاسیو حتماً با یک معمار و طراح مشورت کرده و نظر او را در مورد محل ساخت جویا شوید.

نکاتی که قبل از اجرای سقف پاسیو باید به آن ها توجه کنید

هنگام ساخت در نظر داشته باشید که در آینده احتمالاً قرار است در این محیط غذا بخورید، استراحت کنید و یا اینکه میهمانی بگیرید. بنابراین، وجود حداکثری سایه بسیار ضروری خواهد بود. یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که هنگام مکان سنجی باید در نظر داشته باشید، توجه به قوانین ساخت و ساز و شهرداری است، چراکه برخی محدودیت ها ممکن است از سوی شهرداری اعمال شده باشد.

 

@image

 

اگر قصد اجرای سقف پاسیو را دارید، تصمیم گیری در مورد اندازة آن یکی از مهم ترین مسائل است. سقف پاسیو شما طبعاً باید به اندازه ای باشد که بتواند فضای مورد نظر را پوشش دهد. با این حال، میزان سایه مورد نظر، فضای کافی برای ایجاد جریان هوا و تعداد و اندازة اثاثیه شما نیز در تعیین این اندازه تاثیرگذار خواهند بود.

هنگام اجرای سقف پاسیو، علاوه بر طول و عرض، به ارتفاع نیز باید توجه ویژه‌ای داشته باشید. ارتفاع سقف عموماً چیزی بین ۲/۵ الی ۳/۵ متر است. هنگام اجرای سقف پاسیو هرچه سقف را کوچک تر بسازید، میزان سایه بیشتر، ولی فضا تنگ‌تر خواهد بود. از سوی دیگر، هرچه سقف بلندتر باشد، فقط بازتر است ولی سایه کمتری خواهید داشت.

مدل سقف

تصمیم گیری در مورد مدل سقف نیز یکی دیگر از عوامل مهم است. هنگام اجرا، دو گزینه پیش روی شما خواهد بود: ساخت سقف باز و یا محصور.

اجرای سقف باز این مزیت را به همراه دارد که نورگیری بهتری دارد، گردش هوا بهتر خواهد بود، چش انداز بیشتری پیش روی شما قرار خواهد گرفت و اینکه احتیاجی به پنکه نخواهید داشت. از سوی دیگر، اجرای سقف محفوظ سایه بیشتری برای شما خواهد ساخت و مانع از ورود بارش باران به داخل پاسیو می شود. با این حال، عمل تهویه هوا در این مدل به خوبی انجام نمی شود و محیط داخل ممکن است خیلی گرم و یا خیلی سرد شود. بنابراین، اگر قصد ساخت پاسیو محفوظ دارید، حتماً جای یک پنکه را هم در آن تعبیه کنید.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
1 دیدگاه
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما