سقف کاذب حیاط خلوت و پوشش سقف آن با نورگیر حبابی

توسط0
618
سقف کاذب حیاط خلوت و پوشش سقف آن با نورگیر حبابی

اجرای سقف کاذب حیاط خلوت

حیاط خلوت و پاسیو قسمتی از ساختمان می باشد که اغلب برای تامین نور فضای داخل ساختمان ، اغلب از قسمتهای ناگونیای ساختمان تشکیل می شود یا صرفا جهت تامین نور ساخته می شود. به علت باز بودن سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو و ارتباط آن با هوای آزاد در معرض بارش باران و گرد و خاک می باشد که در نتیجه باعث جمع شدن آشغال و گل و لای در این قسمت ساختمان می شود (بر خلاف سقف کاذب حیاط خلوت). همچنین پرت انرژی گرمائی و سرمائی از این قسمت ساختمان نیز حائز اهمیت می باشد.

موارد فوق و از طرفی امروزه با بالا رفتن قیمت مسکن در کشور مخصوصا در کلان شهرهائی مثل تهران استفاده از هر متر ساختمان بسیار با اهمیت می باشد ، از اینرو پوشش سقف حیاط خلوت و پوشش سقف پاسیو طوریکه بتوان از فضای حیاط خلوت بعنوان قسمتی از ساختمان استفاده کرد میسر می باشد.

اجرای سقف کاذب حیاط خلوت یا اجرای سقف پاسیو با نورگیر حبابی بهترین و تنها گزینه ممکن جهت پوشش سقف حیاط خلوت ، سقف پاسیو و نورگیر ساختمان می باشد . صددرصد آببند بودن ، عایق گرما و سرما بودن که امروزه با توجه به گران شدن انرژی در کشور بسیار حائز اهمیت است . امکان تهویه هوا با نصب دریچه بازشو استاندارد که استفاده از آن نیز آسان می باشد و آببند بودن و بسیاری مزایای دیگر گزینه پوشش سقف با نورگیر حبابی را ، تنها گزینه ممکن ساخته است.

از مهمترین خاصیت های اجرای سقف حیاط خلوت طبقه اول با نورگیر حبابی دوام بالا و عبور نور خورشید در روز جهت تامین نور فضای داخل ساختمان می باشد، همان چیزی که از حیاط خلوت و پاسیو انتظار داریم و باید باشد.

اجرای سقف پاسیو و نکات قبل از اجرای آن
بخوانید ...

استفاده از نورگیر حبابی جهت پوشش سقف حیاط خلوت به علت داشتن خواص جالب توجه و کاربردی از جمله امکان تهویه هوای زیر سقف با نصب یک دستگاه بازشو استاندارد که دو حالته بوده به این صورت که در حالت اول ۳۰ درجه باز شده و کار تهویه را انجام می دهد و در حالت دوم با باز کردن یک پیچ کل حباب ۱۸۰ درجه باز شده و امکان رفتن به بالای سقف را جهت امور تعمیر و نگهداری میسر می سازد.

سقف کاذب حیاط خلوت با ورق پلی کربنات نیز میسر می سازد ولی با توجه به موقعیت مکانی و فنی حیاط خلوت طبقه اول و خواص و نحوه آببندی ورق پلی کربنات جهت اجرای سقف حیاط خلوت ، ورق پلی کربنات گزینه مناسبی نیست. اما با اجرای نورگیر حبابی در پوشش سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو شاید به عنوان سقف کاذب نام برده شود ، ولی همانند یک سقف اصلی از بار پذیری و ضربه پذیری بالا برخوردار است . دارای عایق گرما و سرما و عایق آببندی همانند سقف اصلی ساختمان می باشد.

سقف کاذب حیاط خلوت
سقف کاذب حیاط خلوت

با اجرای نورگیر حبابی جهت پوشش سقف پاسیو یا اجرای سقف کاذب حیاط خلوت از این فضای حیاط خلوت یا پاسیو می توان بعنوان اتاق ،آشپزخانه کمکی ، کتابخانه و…. استفاده نمود و با توجه به عبور نور خورشید از سقف حبابی و داشتن تهویه مناسب ، فضای زنده تری نسبت به فضای داخل ساختمان می سازد.

پوشش سقف حیاط خلوت با نورگیرحبابی یکی از بهترین گزینه ویا به درستی بگوئیم تنها گزینه جهت پوشش سقف حیاط خلوت یا سقف پاسیو ساختمان ، مخصوصا سقف طبقه اول می باشد. حیاط خلوت یا پاسیو به لحاظ موقعیت مکانی در نقطه ای از ساختمان می باشد ،که بیشترین پرت انرژی گرمائی و سرمائی را داشته و به علت اینکه در معرض گرد و خاک و باد و باران می باشد بیش از هرجای دیگر گل و لای و آشغال جمع می شود .

مزیت سقف پاسیو و اطلاعاتی در مورد آن
بخوانید ...

سقف حبابی به لحاظ خواص استثنائی و مطلوب و کاربردی که دارد از لحاظ عایق گرما و سرما بودن ، غیر قابل نفوذ بودن در برابر بارش برف و باران ،تهویه مناسب و دوام بالا باعث شده تا به عنوان تنها ترین گزینه پوشش سقف حیاط خلوت یا پوشش سقف پاسیو و بهترین گزینه جهت پوشش نورگیر ساختمان به کار گرفته شود و مورد استقبال قرار گیرد.

 

گزینه های پوشش سقف کاذب حیاط خلوت

  1.  پوشش سقف حیاط خلوت با نورگیر حبابی که بهترین گزینه ممکن بوده و دلایل آن نیز در بالا ذکر شده است.
  2. پواز چیسشش سقف حیاط خلوت و پوشش سقف پاسیو گزینه های دیگری چون سقف پلی کربنات دارد که متاسفانه به اشتباه و به علت نداشتن آگاهی کافی وبا توجه به قیمت پائین سقف پلی کربنات در برخی مواقع ، برخی از مشتریان عزیز اقدام به اجرای سقف پلی کربنات جهت پوشش سقف کاذب حیاط خلوت و پوشش سقف پاسیو می کنند.

 

جزئیات و خواص پوشش سقف حیاط خلوت با نورگیر حبابی

  • نورگیر حبابی به لحاظ جنس آن که پایه از فایبرگلاس و حباب از جنس اکرولیک ۳ میل و شکل محدب حباب دارای مقاومت ، دوام و عایق بندی عالی نسبت به پوشش های مشابه می باشد.- به علت استفاده از نوار های ایزوگام در آببندی بین نورگیرها و کناره سقف ، پوشش سقف با نورگیر حبابی دارای عایق آببندی بی نقص می باشد.
  • امکان استفاده و تعبیه بازشو در نورگیر حبابی شرایط مطلوب جهت تهویه هوای زیر سقف و محیط حیاط خلوت را و همچنین امکان دسترسی به فضای بالای سقف جهت امور تعمیر و نگهداری ، را فراهم می نماید.
  •  شیب بندی سقف حبابی به نحوی می باشد که کلیه آب باران به یک کنج کار جاری می شود و با استفاده از لوله پلیمری به کف شور حیاط خلوت هدایت می شود.- اجرای اسکلت و همچنین کیفیت نورگیر های حبابی که روی اسکلت فلزی نصب می شود و نحوه نصب و آببندی ضمن زیبائی ، دارای دوام بالائی تا ۲۰ سال را داشته و بعد از این مدت هم تنها نیاز ه آببندی مجدد و تعویض حباب دارد.
  •  با پوشش سقف کاذب حیاط خلوت با نورگیر حبابی ، امکان استفاده از حیاط خلوت و پاسیو به عنوان یک اتاق کمکی ، آشپزخانه کمکی ،اتاق کار یا اتاق کودک و… وجد دارد . که امروزه با توجه به گران شدن زمین و ساختمان ها ، مخصوصا در شهر های بزرگ استفاده از کمترین فضا و اضافه کردن حتی چند متر به فضای داخل ساختمان و آپارتمان بسیار ارزشمند می باشد.
قیمت سقف پاسیو و نحوه محاسبه
بخوانید ...
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما