نورگیر ساختمان چیست؟پوشش سقف نورگیر

توسط0
476
نورگیر ساختمان چیست؟پوشش سقف نورگیر

 نورگیر ساختمان

نورگیرساختمان همواره از دیرباز جزء لا ینفک ساختمان ها بوده و می باشد .  همیشه یکی از دغدغه های ساکنان و مهندسین ساختمان ساخت خانه ها و ساختمان هائی با داشتن شرایط نورگیری خوب بوده و می باشد.
امروزه  ساخت ساختمان های بلند مرتبه درکنار یکدیگر وچسبیده به هم باعث شده تا جهت تامین نورطبیعی برای روشنائی ساختمان درروز ، فضائی به عنوان نورگیر تعبیه می شود. این فضا  که در قالب حیاط خلوت یا پاسیو نیز نامیده شده و مورداستفاده قرار می گیرد.

سقف نورگیر یا سقف پاسیو چون با فضای بیرون در ارتباط می باشد در معرض تغییرات جوی قرارداشته و رابطی بین هوای بیرون و داخل ساختمان می باشد. از اینرو پوشش سقف نورگیر یا پوشش نورگیرساختمان جهت محافظت در برابر بارش برف و باران و همچنین هدر رفتن انرژی ازاین قسمت ساختمان صورت میگیرد.  به گونه ای که از عبور نور خورشید جهت روشنائی فضای داخل ساختمان نیز مانعی نباشد.

به منظور پوشش سقف نورگیر و پوشش نورگیرپاسیو و نورگیر حیاط خلوت از نورگیرحبابی یا سقف پلیکربنات استفاده می شود تا ضمن آببندبودن دربرابر بارش برف و باران وعایق بودن درگرما و سرما قادر به عبوردهی نور خورشید در روز باشند.

سقف نورگیر یا پاسیو
سقف نورگیر

پوشش سقف نورگیر ساختمان

پوشش سقف نورگیر با نورگیرحبابی همانند یک سقف اصلی از استحکام ،بارپذیری و ضربه پذیری و دوام بالائی برخوردار می باشد . با نصب یک دستگاه بازشو روی یکی از نورگیر های حبابی امکان تهویه هوا و اگر سقف پاسیو یا سقف حیاط خلوت در طبقه اول ساختمان باشد امکان دسترسی به فضای بالای سقف را جهت تعمیر ونگهداری میسر می سازد.

نورگیر آماده چیست؟ مزایای نورگیر آماده
بخوانید ...

پوشش نورگیرساختمان با نورگیرحبابی یا با ورق پلی کربنات به صورت نورگیر قوس دارپلی کربنات و نورگیر گنبدی پلی کربنات، ضمن عایق آببندی و عایق گرما و سرما می باشد که باتوجه به گران بودن انرژی و معضلات مربوط به آلودگی هوا و گرم شدن زمین در راستای کم مصرف کردن انرژی فسیلی حائز اهمیت می باشد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما