سقف متحرک پاسیو و مزایای استفاده از آن در ساختان

توسط0
2181
سقف متحرک پاسیو و مزایای استفاده از آن در ساختان

سقف متحرک پاسیو

سقف متحرک پاسیو سازه‌ای متحرک است که به کمک آن می‌توانید دمای محیط را تنظیم کنید. این سازه از متریال مختلفی ساخته می‌شود شرایطی ایجاد می‌کند که شما بتوانید محیط را از گرمای بیش از اندازه محافظت، و یا مانع از نفوذ سرما به داخل محیط می‌شود. استفاده از سقف متحرک این مزیت را دارد که در زمان مناسب بودن هوای محیط، می‌توان آن را جمع و از هوای آزاد استفاده کرد. استفاده از سقف متحرک به قرن نوزدهم و شروع انقلاب صنعتی باز می‌گردد. به مرور با گسترش و پیشرفت علم در ساخت سقف متحرک از متریال بهتر و هدفمندتر استفاده شده است.

سقف متحرک پاسیو
سقف‌ متحرک‌ پاسیو‌

سقف متحرک پاسیو یا سقف جمع شونده پاسیو برای پشت بام بطور معمول از نوع شیشه ای و برای همکف پلی کربنات می‌باشد که در پشت بام به دو صورت تلسکوپی و اسلاید و در همکف بصورت تلسکوپی پیاده سازی می‌شود. سقف جمع شونده پاسیو با رویه پلی کربنات شفاف نور را عبور داده ولی دید را می‌بندد که این مزیت برای طبقه همکف محسوب می‌شود. پلی کربنات انواع رنگی نیز دارد که برای کنترل نور و زیبایی بخشی استفاده کرد.

 

دلیل استفاده از سقف پاسیو

این سقف به عنوان نورگیر نیز استفاده می‌شود. یکی از دلایلی که از سقف پاسیو مورد استفاده قرار می‌گیرد، آن است در طول روز نور بیرون را داخل خانه انتقال می‌دهد و موجب روشن تر شدن خانه می‌شود. همچنین به دلیل اینکه می‌تواند نور را از خارج به داخل منتقل کند. بسیار برای پرورش گل و گیاه استفاده می‌شود. از طرفی دیگر سقف‌های پاسیو انواع زیادی دارند و این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد، که با میل خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و بنابر به تنوع آن قیمت‌های آن هم متفاوت است.

 

مزایای سقف متحرک پاسیو

سقف متحرک پاسیو به راحتی توسط ریموت کنترل باز و بسته می‌شود. این سقف علاوه بر زیبایی و علاوه دوچندان تهویه مناسب هوا در هنگام باز شدن و عایق کامل در زمان بسته بودن را فراهم می‌کند و از بسیاری جهات هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. سقف‌های متحرک پاسیو در صورت شفاف بودن می‌تواند با یک سایبان سقف شیشه ای ارائه شده که به راحتی و با زدن یک کلید مانع از ورود آفتاب مستقیم یا دید از بالا شده و حتی ظاهری مشابه یک اتاق سرپوشیده به پاسیو شما خواهد داد.

مزایای سقف متحرک پاسیو
مزایای سقف‌ ‌متحرک‌ پاسیو‌

پاسیو در محیطی که مورد استفاده قرار می‌گیرد آن محیط را در برابر باد، باران محافظت می‌کند. یکی دیگر از مزایای سقف متحرک پاسیو خنک کردن خانه در روزهای گرم سال می‌باشد.

 

قیمت

قیمت سقف متحرک پاسیو بسیار متفاوت است چرا که دارای انواع مختلفی چه از نظر جنس و چه از نظر امکانات می‌باشد. بعضی از سقف‌های کاذب دارای طراحی‌های جالبی هستند بنابراین از نظر قیمت از انواع دیگر آن‌ها ارزان تر هستند. باید دقت کرد برای مکانی که استفاده می‌شود بهترین ویژگی را داشته باشد. این نوع سقف چون هم به عنوان محافظ استفاده می‌شود و هم به عنوان زیبایی و ایجاد حریم شخصی باید دارای خصوصیات متعددی باشد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما