انواع سقف پاسیو چیست و چه مزایایی دارند؟

توسط0
2254
انواع سقف پاسیو چیست و چه مزایایی دارند؟

انواع سقف پاسیو چیست؟

سقف پاسیو به معنای نورگیر می‌باشد که از آن برای نورگیری در منازل و حیاط خلوت استفاده می‌شود. این کار به منظور استفاده بیشتر از نور طبیعی، کاهش مصرف برق و استفاده از هوای تازه صورت می‌گیرد. سقف کاذب پاسیو نه تنها در منازل مسکونی، بلکه در ادارات و مجتمع‌های تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. سقف های پاسیو دارای انواع مختلفی هستند و لازم به ذکر است که قیمت سقف کاذب با توجه به اندازه، کیفیت متریال مورد استفاده و نوع سقف کاذب متفاوت خواهد بود.

انواع سقف پاسیو چیست؟
انواع سقف پاسیو چیست؟

این سقف های بسیار شفاف در تمام طول روز نور خورشید را از بیرون به داخل عبور می‌دهند. ولی بیشتر در حیات خلوت و خانه های ویلایی کاربرد دارند. با پوشاندن سقف های حیات خلوت از آن‌ها می‌توان به عنوان محلی برای سکونت استفاده نمود. همچنین از این سقف ها برای پرورش گل و گیاه نیز استفاده می‌کنند. امروزه سقف های پلی کربناتی و نورگیر حبابی از پرطرفدارترین پوشش پاسیو می‌باشند‌ که در زیر آن‌ها را برای شما شرح خواهیم داد با ما همراه باشید.

 

سقف متحرک شیشه ای پاسیو

سقف متحرک شیشه‌ای یکی از انواع سقف پاسیو است. با اضافه کردن دیواره محیطی محافظت شده که اغلب از جنس شیشه است، در اطراف این سقف ها و تبدیل پاسیو به یک فضای بسته توسط سقف متحرک پاسیو و محافظت از آن در برابر تمامی شرایط آب و هوایی، حداکثر بهره‌وری از فضا را برای شما فراهم می‌کند و فضای باز را تبدیل به یک فضای مسقف شیشه‌ای می‌کند. با ذکر این نکته که جنس پوشش این نوع سقف متحرک پاسیو از شیشه است و سازه فلزی این سقف ها ترکیبی از آهن و آلومینیوم است که به وسیله موتورهای مرغوب برقی جابه جا می‌شود.

سقف متحرک شیشه ای پاسیو
سقف متحرک شیشه ای پاسیو

سقف متحرک شیشه‌ای پاسیو ترکیبی از هنر و صنعت است که امکان لذت بردن و تماشای آسمان و محیط خارجی را در زمان بارش باران و برف و یا در زیر نور آفتاب و مهتاب را قابل لمس می‌کند. سقف های شیشه‌ای در دو مدل متحرک و ثابت قابل اجرا هستند و با توجه به شرایط موجود می‌توان هر دوی آن را به کار گرفت برای اجرای سقف شیشه ای احتیاج است که محل مورد نصب بوسیله پروفیل آهنی، پروفیل کشی شود. بعد از این مرحله قطعه های شیشه بر روی آن به کار گرفته می‌شود. باید شیشه ها حتما سکوریت شود ضمن اینکه لمینیت هم باید روی آن انجام پذیرد. بعد از طی شدن مراحل بالا چسب سیلیکون را برای پر کردن فضاهای باقیمانده استفاده می‌کنند.

 

سقف متحرک پارچه ای از انواع سقف پاسیو

سقف متحرک پاسیو پارچه ای متشکل از یک سیستم پارچه‌ای و پروفیل آلومینیومی است که بر روی ریل های تعبیه شده حرکت می‌کند. در سقف های متحرک پارچه ای اتوماتیک که با نصب یک موتور، نیروی محرکه این سقف به وجود می‌آید، از طرفی با طراحی یک ریموت کنترل و با فشردن یک دکمه، جمع شدن و باز شدن سایه بان پارچه ای به صورت خودکار و کنترل شده انجام می‌شود.

سقف متحرک پارچه ای از انواع سقف پاسیو
سقف متحرک پارچه ای از انواع سقف پاسیو

در مدل سقف جمع شونده یا سقف متحرک پارچه‌ای مکانیکی و یا دستی، این عمل به صورت دستی انجام می‌شود و از نظر هزینه‌ای نیز به صرفه تر است اما در ابعاد وسیع توصیه نمی‌شود. مواد و ملزمه ی بکار رفته در این سقف ها پارچه های PVC با طول عمر و کارایی بالا و خاصیت ضد آب بودن و هوا بند بودن در عین سبکی است و به رنگ های گوناگونی قابل اجرا می‌باشد. پروفیل های بکار رفته در اینگونه سیستم های سقف متحرک پاسیو پارچه‌ای از جنس آلومینیوم با رنگ الکترو استاتیک هستند با کیفیت بسیار بالایی تولید می‌شوند.

 

سقف نورگیر حبابی

سقف نورگیر حبابی در ابعاد استاندارد به اشکال مربعی، مستطیلی و حبابی از پیش ساخته شده هستند که بطور گنبدی، مخروطی و کمانی می‌باشند و به همین علت نور بیشتری را به محیط منتقل می‌کنند. این نور با پوشش قدی برابری و یا گاهی بیشتر از آن نیز می‌باشد. موارد استفاده از آن زیاد است اما به دلیل قیمت برای متراژ پایین استفاده می‌شود و اغلب در طبقه آخر دیده می‌شوند. جنس این سقف نورگیر از فایبر گلاس و یا ورق اکریلیک است. حباب این نورگیر بوسیله پیچ و مهره روی پایه نصب شده و سپس کاملا آب بند و ایزوگام می‌شود. این نورگیرها در برابر عوامل جوی مانند سرما، بارش و زنگ زدگی و نیز در مقابل سایر عوامل فیزیکی مانند ضربه و خش مقاوم بوده و با توجه به تنوع گوناگون رنگ و شکل، نما و جلوه ای زیبا به ساختمان شما می‌بخشند.

سقف نورگیر حبابی
سقف نورگیر حبابی از انواع سقف پاسیو

جهت استفاده بهینه و مطلوب از فضای مورد نظر این نورگیرها را می‌توان کاملا آبندی نمود تا از نفوذ آب، باران و گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری کرد. جهت سهولت و دسترسی آسان در نظافت نورگیرها و تبادل جریان هوا می‌توان سیستم بازشو را برای تمامی سایزهای مورد نظر تعبیه نمود. جهت جلوگیری از آلودگی صوتی و اتلاف انرژی بنا به خواست و پیشنهاد مشتری می‌توان بصورت دو جداره تولید و اجرا کرد. نورگیرهای حبابی دو جداره تبادل حرارتی داخل و خارج را به حداقل ممکن کاهش می‌دهند و در نتیجه موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و مانع اتلاف دما و حرارت می‌شوند.

 

نورگیر پلی کربنات از انواع سقف پاسیو

نورگیر پلی کربنات یکی دیگر از متریال های پوشش سقف می‌باشد. این ورق دارای ضخامت و جداره ها و رنگ بندی مختلف می‌باشد. ولی در تمام اشکال این نوع ورق خاصیت انعطاف پذیری وجود دارد. حالت دوجداره بودن ورق این متریال نورگیر سقفی را به سقفی دو جداره تبدیل نموده است. ورق پلی کربنات بر روی سازه آهنی متصل می‌شود و توسط چسب و یراق آلات آلومینیومی نصب و آبندی می‌شود این سقف برای پوشش مکان هایی مانند: سقف پاسیو، سقف استخر، سقف سقف های قوس دار و سقف گلخانه و پارکینگ استفاده می‌شود.

54321
(2 votes. Average 5 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما