کاربرد ورق پلی کربنات در کجای ساختمان است؟

توسط0
2207
کاربرد ورق پلی کربنات در کجای ساختمان است؟

کاربرد ورق پلی کربنات

پلی کربنات ورقی سبک، مقاوم در برابر ضربه با تنوع رنگ بالاست که سبب می‌شود این محصول قابلیت سایه‌پذیری و عبور نور متغیری داشته باشد. عبور نور در پلی کربنات به تناسب رنگ آن می‌تواند چیزی بین ۳۵ تا ۸۲ درصد باشد. ورق پلی کربنات ورقی نشکن و انعطاف‌پذیر است و در برابر کشش و خمش مقاومت بسیار بالایی دارد که کاربرد زیادی از جمله در نورگیرها، پوشش سقف استخر، سایبان، ساخت سقف کاذب و… دارد.

کاربرد ورق پلی کربنات
کاربرد ورق پلی کربنات

این ورق‌ها عایق حرارتی بسیار خوبی هستند که می‌توانند در صرفه‌جویی و ممانعت از اتلاف انرژی در ساختمان نقش مهمی ایفا کنند. ورق پلی کربنات دارای خاصیت خود خاموش‌کنندگی بوده و دچار حریق نمی‌شود. پوشش‌های پلی کربنات از جمله پوشش‌های ترموپلاستیک می‌باشند که از دوام بالایی برخوردار اند. اجرای سقف پلی کربنات امکان استفاده از نور طبیعی در عین فیلتر کردن نورهای مضر را فراهم می‌نماید. در واقع این ورق ها دارای یک لایه ضد UV می‌باشند. اجرای سقف پلی کربنات در مکان‌هایی همچون پاسیو و استخر کاربرد دارد. همچنین می‌توان در پوشش سقف گلخانه ، مراکز تجاری و فروشگاه‌های بزرگ، سوله و پارکینگ از اجرای پلی کربنات بهره برد. نصب ورق پلی کربنات به ویژه در گلخانه‌ها، صرفه اقتصادی را در پی دارد.

 

ساخت بارانگیر

بارانگیر پلی کربنات به عنوان یک محصول کاربردی برای پوشش مکان‌هایی مانند پنجره‌ها، سردرب، کنتور برق و حتی باربیکو مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آنجایی که این سایبان‌ها از ورق پلی کربنات ساخته شده اند به هیچ وجه باعث کم شدن نورگیر ساختمان نمی‌شوند و همچنین پوشش مناسبی برای پنجره‌ها و درب‌ها می‌باشند. همچنین بارانگیرها علاوه بر زیبایی و سبکی وزن، از ورود آب هنگام بارش باران و برف و تابش مستقیم خورشید جلوگیری می‌کنند.

 

کاربرد ورق های پلی کربنات در ساخت نورگیرها

نورگیرهایی که از پلی کربنات ساخته می‌شوند، رنگ‌های زیبا و متنوعی دارند. به همین علت هم کاربردهای بسیار فراوانی در سازه‌های مختلف و ساختمان‌ها دارند. نورگیرهای پلی کربنات در برابر حرارت عایق خوبی هستند. از دیگر ویژگی‌های این نورگیرها می‌توان به وزن سبک و کم آن‌ها اشاره کرد که حمل و نقل را بسیار آسان می‌کنند. عوامل و مواد شیمیایی همچون اسیدهای آلی، معدنی و… نیز قدرت نفوذ و آسیب به این نورگیرها را نخواهند داشت.

کاربرد ورق های پلی کربنات در ساخت نورگیر
کاربرد ورق های پلی کربنات در ساخت نورگیر

نورگیرها به صورت اتوماتیک خاموش می‌شوند و در صورت آتش سوزی به هیچ عنوان آسیبی نمی‌بینند و در واقع می‌توان گفت غیر قابل اشتعال هستند. ورق های نورگیر پلی کربنات در برابر ضربه و فشار مقاومت خوبی دارند.

 

ساخت پوشش سقف استخر

در هر فصلی از سال و با هر شرایط آب و هوایی پوشش استخر با ورق پلی کربنات مؤثر واقع می‌شوند. همچنین به منظور زیبا سازی بیشتر محیط می‌توانید از رنگ‌های متفاوت این سازه بهره بگیرید. مقاومت این سبک از پوشش‌ها در برابر شکستگی بسیار بالا می‌باشد و از آسیب رسیدن به شما در حین شنا کردن جلوگیری می‌کند. تحمل و مقاومت بالای لایه‌های پلی کربنات تا 120 درجه حرارت را کنترل می‌کند.

ساخت پوشش سقف استخر
ساخت پوشش سقف استخر

از سوی دیگر اگر درجه حرارت به مرز 40 درجه هم برسد هیچ آسیبی به این مواد مصرفی وارد نمی‌شود. با کیفیت بودن پلی کربنات و سازه‌های آهنی به قدری زیاد است که حتی فرسایش این سازه در برابر آب و هوای متغیر ایران در طی گذر زمان بسیار کم است. در نهایت شما می‌توانید سازه‌های آهنی با پوشش پلی کربنات را برای استخرهای خصوصی و خانگی خود با هر مساحتی که مد نظر دارید مورد استفاده قرار دهید. بدون تردید کنترل از راه دور این سازه خود یک مزیت بارز برای آن محسوب می‌شود.

 

کاربرد ورق پلی کربنات در پوشش پارکینگ

بسیاری از ساختمان‌ها، پارکینگ مسقفی برای پارک خودرو شخصی خود ندارند، بنابراین لازم است فضایی از حیاط خود را سر پوشیده کنند تا محلی برای سایبان ماشین خود فراهم آورند. پوشش‌های متفاوتی برای ساخت سایبان وجود دارد که یکی از آن‌ها ورق های پلی کربناتی هستند. سایبان ماشین با پوشش پلی کربنات به دلایلی همچون سبکی وزن صفحات پلی کربنات نیاز به ساخت زیر ساز سنگین ندارد و به لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه تر از سایر پوشش‌ها مانند UPVC و کامپوزیت می‌باشد، بنابراین بسیار مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است.

 

کاربرد پلی کربنات در گلخانه ها

پلی کربنات گلخانه یکی از مهم‌ترین ابزارهای ساخت هر گلخانه ای است. صنعت گلخانه یکی از صنایع مهم و همچنین بسیار پر سود در بسیاری از کشورهای جهان است. به همین دلیل است که امکانات و روش‌های متنوعی برای بهره وری هر چه بیشتر وارد این صنعت مهم شده است و همواره تکنولوژی‌های جدید به کمک این صنعت می‌آیند. پلی کربنات گلخانه ای یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در فضای گلخانه است چرا که به میزان ۲۵۰ برابر محکم تر از شیشه بوده و بیش از ۹۰% نور را از خود عبور می‌دهد و از این جهت هیچ رقیبی ندارد.

کاربرد پلی کربنات در گلخانه ها
کاربرد پلی کربنات در گلخانه ها

همچنین این ورق ها به دلیل وزن بسیار سبک خود به راحتی جابجا شده و از انعطاف پذیری مناسبی بر خوردار هستند و همچنین نکته مهم دیگر این است که این محصول به شدت صرفه اقتصادی دارد زیرا عایق انرژی است. پس بدیهی است که این محصول می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای گلخانه باشد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما