پوشش سقف کاذب حیاط خلوت از چیست؟

سقف کاذب حیاط خلوت چیست؟

اغلب سقفی که برای پوشش حیاط خلوت یا سقف پاسیو استفاده می شود به عنوان سقف کاذب نام برده می شود. البته این نوع سقف پلی کربنات یا سقف حبابی که برای پوشش سقف پاسیو یا حیاط خلوت استفاده می شود با توجه به خواص شان نمی توان به آنها سقف کاذب اطلاق نمود.

 

انواع پوشش سقف های کاذب حیاط خلوط

موارد زیر را می توان دلیلی بر کاذب نبودن سقف های پلی کربنات و سقف حبابی و همچنین به عنوان خواص این نوع سقف ها در نظر گرفت:

 

سقف پلی کربنات

پوشش سقف حیاط‌ خلوت یا سقف پاسیو با ورق پلی کربنات دو یا چند جداره و یا ورق پلی کربنات تخت (فلت) می باشد که بر روی یک سازه فلزی با پروفیل آهن نصب و با یراق آلات مخصوص آلومینیوم و چسب آکواریوم آببندی می شود.

پوشش سقف حیاط خلوت با ورق پلی کربنات
پوشش سقف حیاط خلوت با ورق پلی کربنات

با توجه به اینکه در این نوع سقف از پروفیل آهن به عنوان استراکچر استفاده می شود، کاذب نامیدن این نوع سقف غیر واقع بینانه می باشد. هر چند این نوع پوشش با ورق پلی کربنات برای پوشش سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو مخصوصا از طبقه اول اصولی نمی باشد.

 

پوشش سقف کاذب حیاط خلوت با نورگیر حبابی

نورگیرحبابی نیز همچون ورق پلی کربنات برروی استراکچر (سازه) فلزی از جنس پروفیل آهن نصب می شود و با ورق گالوانیزه و نوارهای ایزوگام تمیز و اصولی آببندی می شود. نصب سیستم بازشواستاندارد (جهت تهویه و دسترسی به فضای بالای سقف)، تعبیه راه آب از گوشه کار صد در صد آببند بودن وعایق گرما و سرما بودن از مشخصه های اصلی پوشش سقف حیاط خلوت و پوشش پاسیو با نورگیرحبابی می باشد.

پوشش سقف پاسیو با نورگیر حبابی
پوشش سقف پاسیو با نورگیر حبابی

با توجه به موارد ذکر شده هیچکدام ازپوشش های پلی کربنات و اجرای سقف با نورگیر حبابی نمی توانند دردسته سقف های کاذب قرار گیرند، ضمن اینکه سقف حبابی درقیاس با سقف های اصلی ساختمان چیزی کم ندارد و همچون سقف اصلی دارای مقاومت بارپذیری و ضربه پذیری بالایی می باشد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X