انواع باران گیر پنجره را بشناسیم

توسط0
356
انواع باران گیر پنجره را بشناسیم

مدل های مختلفی از انواع باران گیر پنجره وجود دارند که با شناخت دقیق آن ها، قادر خواهید بود بهترین و مناسب‌ترین آن ها را انتخاب کنید. راه های مختلفی برای محافظت از خودمان در برابر خورشید، باد و باران وجود دارد. مثلاً از عینک آفتابی استفاده می کنیم که چشم هایمان آسیبی نبیند، از کلاه استفاده می کنیم که سرمان محفوظ باشد.

بنابراین، دور از ذهن و قصد عجیبی نیست که انتظار داشته باشیم از خانه و ساختمان نیز در برابر این نیروهای طبیعی محافظت کنیم. چراکه ساختمان ها هم در شرایط جوی غیرعادی احتیاج به پناه دارند. استفاده از انواع باران گیر پنجره به همین منظور انجام می شود. چرا که سطوح بیرونی ساختمان به راحتی بعد از گذشت چند سال فرسوده می شود و آسیب می بیند. مشکل بزرگ تر این است که بعد از گذشت چند سال دیگر، این مشکلات ممکن است به بخش های دیگر ساختمان نیز آسیب برسانند.

بنابراین، ساخت انواع باران گیر پنجره در واقع به سلامت ساختمان شما کمک خواهد کرد و صرف نظر از اینکه هزینة‌ انجام آن چقدر بشود، در دراز مدت قطعاً صرفه اقتصادی خواهد داشت. هنگام خرید و یا نصب، ۳ ویژگی اصلی را باید در نظر داشته باشید: مدل، جنس باران گیر و سبک کارکرد آن. در ادامه در مورد هریک از این موارد بیشتر توضیح خواهیم داد.

دسته بندی های باران گیر

انواع باران گیر پنجره ممکن است در مدل های مختلفی طراحی شوند. دسته بندی های مختلفی از انواع باران گیر ارائه می شود. اما به صورت بسیار خلاصه می توان به دو دستة ثابت و متحرک تقسیم کرد. سایر مدل های باران گیر در واقع زیرمجموعه هایی از این دو دسته کلی هستند. هریک از این انواع مزایا و معایب خاصی دارد.

مدل های ثابت دارای یک چهارچوب جوش‌خورده هستند که به دیوار متصل شده است. انواع ثابت برای مکان های کوچک تر مانند پنجره ها و

@image

یا درب های کوچک مناسب است و محافظت کامل و قابل قبولی از ساختمان شما می کند. مزیت عمده این مدل طول عمر بالای آن است.

انواع باران گیر پنجره متحرک

انواع باران گیر پنجره متحرک اگرچه این امکان را به شما می دهند که در روزهای مثلاً ابری آن را ببندید، ولی توجه و نگهداری بیشتری را می طلبند. با این حال، از آنجایی که انواع باران گیر پنجره متحرک قابل باز و یا بسته شدن دارد، آن ها را در اندازه های بزرگ تری طراحی می کنند و قابلیت پوشش و حفاظت بیشتری دارند.

انواع باران گیر پنجره با جنس های مختلفی ساخته می شوند که پوشش آن ها عموماً با دو نوع پارچه پلی استر و کتان تولید می شود. اگرچه هر دوی آن ها در ظاهر شباهت هایی با یکدیگر دارند، ولی برخی نکات ریز را باید مورد توجه قرار دهید. پوشش پلی استر مقاومت بالایی در برابر آب و هوا و اشعه UV خورشید دارد. ولی با این حال، مقداری اشعه را از خود عبور می دهد. از سوی دیگر، قابلیت عبور کمی هوا از بافت خود را دارد و تمیز کردن آن نیز آسان است.

از سوی دیگر،‌ مدل های کتان که سنتی و قدیمی شناخته می شوند، طول عمر بسیار بالایی دارند و ضد آب هستند. ولی برای تمیز کردن آن احتمالاً به دستگاه های مخصوص شستشو احتیاج داشته باشید.

سبک باران گیر

انواع باران گیر پنجره ممکن است سبک های مختلفی نیز داشته باشند که منظور از سبک،‌ نوع طراحی آن ها است. برای مثال، برخی صاف و با شیب به سمت پایین هستند. برخی همراه با قوس و برخی دیگر نیز گنبدی شکل هستند. هرکدام از این نوع سبک های طراحی جلوه‌ای ویژه به ساختمان شما خواهد بخشید. علاوه بر این، کارکرد آن ها و میزان پوشش آن ها طبعاً نسبت به یکدیگر متفاوت خواهد بود.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما