پارتیشن اداری شیشه ای و انواع آن

پارتیشن شیشه ای

امروزه با کاهش فضای داخلی ساختمان ها از جمله تجاری، اداری و مسکونی نیاز به تفکیک فضاهای داخلی بیشتر از گذشته احساس می‌شود. در گذشته برای جداسازی این فضاها از گچ، آجر، چوب و… استفاده می‌شد. با پیشرفت‌های گوناگون در صنعت شیشه و افزایش مقاومت شیشه‌های تولیدی، طراحان و معماران از شیشه سکوریت برای جداسازی فضا ها استفاده می‌کنند. استفاده از شیشه سکوریت در پارتیشن‌ها علاوه بر ایمنی ظاهر زیبایی به فضا می‌بخشد. یکی از موثر ترین و زیباترین بخش‌های دفاتر اداری نصب پارتیشن اداری شیشه ای در آن می‌باشد.

 

معرفی انواع پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای برای جداسازی در فضاهای اداری هستند. به علت تنوع در طرح، ارتفاع، نوع کاربری، ترکیب‌بندی رنگ، متریال و… آن قیمت پارتیشن اداری متفاوت است. ولی نصب پارتیشن برای ادارات به خصوص پارتیشن تمام شیشه می‌تواند مکمل مناسبی در طراحی دکوراسیون فضاهای اداری باشد.

معرفی انواع پارتیشن اداری شیشه ای
معرفی انواع پارتیشن اداری شیشه ای

برای ایجاد فضای بهتر و کارآمدتر در محل کار خود می توانید از تمام شیشه برای پارتیشن استفاده کنید که به دلیل دادن تنوع و گشودگی فضایی استفاده از آن برای اداره و محیط کار بسیار مناسب است. در ادامه مطلب از سایت سایه روشن به معرفی انواع پارتیشن اداری می‌پردازیم. با ما تا انتهای مظلب همراه باشید.

 

پارتیشن اداری متحرک

به طور کلی پارتیشن اداری متحرک به پارتیشنی گفته می‌شود که، حول محور ریلی در سقف یا کف قابلیت حرکت دارد. معمولا از پارتیشن اداری متحرک برای فضا هایی که قصد جداسازی موقت آن را دارند، استفاده می‌شود. با به کارگیری پارتیشن اداری متحرک شما به راحتی می‌توانید دو فضا را از هم جدا کنید و به آسانی باز به هم ملحق کنید. مزیت پارتیشن‌های اداری متحرک در همین امر است که در مواقع لازم می‌توانید فضای خاصی را برای کارهای خاص خود فراهم کنید. پارتیشن متحرک در دو نوع خانگی و اداری وجود دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدل متحرک
مدل متحرک

قیمت انواع پارتیشن متحرک نسبت به نوع متریال مصرفی و متراژ آن‌ها است که تعیین می‌شود. این نوع پارتیشن‌های متحرک معمولا از محور ریلی سقف یا کف برای جابه جایی استفاده می‌کنند و بیشتر در سالن‌های چند منظوره به کار می‌روند، جنس این نوع پارتیشن‌های اداری هم معمولا ام دی اف بوده و به صورت پنل‌های عمودی قرار خواهند گرفت. پارتیشن‌های متحرک خانگی معمولا از جنس شیشه می‌باشند که همانند نوع اداری آن‌ها طبق متراژ کار و متریال و جنس مصرفی تعیین قیمت می‌شوند.

 

پارتیشن اداری تک جداره

پارتیشن اداری تک جداره یکی دیگر از انواع مختلف پارتیشن اداری شیشه ای است که از شیشه سکوریت 6-10 میل سند بلاست دار یا ساده شکل گرفته و قابلیت اجرا در ارتفاع‌های متفاوت را دارد. این نوع پارتیشن‌ها برای استحکام و قرار گیری در ارتفاع‌های بالاتر باید بر روی فریم و یراق‌آلات مخصوص نصب گردد.

مدل تک جداره
مدل تک جداره

فریم استفاده شده برای این نوع اغلب از آلومنیوم آکسترود شده می‌باشد که متناسب با نوع فضا و دکوراسیون ادارات می‌توان از انواع مختلف فریم‌ها با رنگ متناسب استفاده نمود.

 

پارتیشن اداری شیشه‌ ای دوجداره

پارتیشن اداری دوجداره از نظر ساختار و نوع همانند پارتیشن تک جداره است و تفاوت عمده و بزرگی با پارتیشن اداری تک جداره دارد و به ضخامت شیشه سکوریت استفاده شده درآن است.

مدل دوجداره
مدل دوجداره

به دلیل بالا بودن ضخامت شیشه استفاده شده در این پارتیشن اداری مقاومت بالاتری داشته و عایق مناسب صدا و حرارت هست و به دلیل عایق صدا بودن آرامش هر بخش از پارتیشن‌های جدا در محیط حفظ و بازده کارکنان را افزایش می‌دهد.

 

پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن شیشه ای یکی از اقلام مهم در دکورا سیون محیط اداری است. از پارتیشن شیشه ای منزل، ادارات، فروشگاه ها و… کاربرد دارد. از ویژگی های پارتیشن اداری و انواع پارتیشن شیشه ای می‌توان گفت محیط را هم برای کارمندان و هم بازدیدکنندگان بسیار جذاب‌تر می‌کند و صرفه اقتصادی بالایی دارد.

پارتیشن اداری شیشه ای
پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن شیشه سکوریت یکی از انواع پارتیشن اداری شیشه ای بوده که جزء اصلی پارتیشن شیشه ای را تشکیل می‌دهد. قیمت پارتیشن اداری شیشه ای با توجه به نوع آن متراژ، ابعاد و ضخامت و رنگ تعیین می‌شود که در شرکت‌ها و نمایندگی‌های مختلف متفاوت است.

 

کاربرد پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه‌ای بر اساس نیازها و کاربرد آن در ادارات و شرکت‌ها طراحی می‌شود و به طور حتم علاوه بر کاربردی بودن پارتیشن اداری به زیبایی‌های آن نیز در طرحی دکوراسیون داخلی اداری توجه ویژه‌ای می‌شود.

کاربرد آن
کاربرد آن

مدل پارتیشن اداری می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون داخلی شرکت و محل کار شما بگذارد، معمولا مدل پارتیشن اداری برای حفظ نظم و آرامش بیشتر کارمندان و نیز کنترل راحتتر آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که با هزینه‌ای مناسب و قابلیت جابجایی گزینه‌ای بسیار مناسبی برای رفع اینگونه نیازها است.

 

چرا از پارتیشن شیشه ای برای محیط کاری خود استفاده کنیم

امروزه تنوع و تغییر از جمله نیاز هر سازمانی است که در طول هر روز کاری تاثیر بسزایی در روحیه هر کارمندی در محیط کاری دارد و موجب افزایش تمرکز هر فردی می باشد. از جمله روش‌های لازم برای این تغییرات دکوراسیون در ادارات با توجه به شرایط متفاوت هر محیطی نسبت به هزینه، سرعت و زمان تغییر می کند.

چرا از پارتیشن شیشه ای برای محیط کاری خود استفاده کنیم
چرا از پارتیشن شیشه ای برای محیط کاری خود استفاده کنیم

در صورت استفاده از پارتیشن شیشه ای برای محیط اداری از لحاظ زیبایی و نمای بزرگتر تسلط به نیروهای کاری بالاتر می‌رود. استفاده از پارتیشن اداری این امکان را به شما می‌دهد تا با توجه به نیاز سازمان خود در بازه‌های زمانی متفاوت بتوانید محیطی ایده آل برای خود فراهم آورید و بدون هیچ نگرانی اضافه در آینده شرایط محیط کاری خود را تغییر دهید.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X