پارتیشن شیشه ای و مزایای آن

توسط0
2072
پارتیشن شیشه ای و مزایای آن

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای به نوعی نقش دیوار را در فضای داخلی ایفا می‌کند. استفاده از شیشه سکوریت تاثیر بسزایی در زیبایی و دکوراسیون دارد. با استفاده از پارتیشن شیشه ای می‌توانید فضای داخلی را تقسیم بندی کنید تا علاوه بر جداسازی و حفظ حریم، نقش عایق صوتی، گرمایی و جلوگیری از عوامل خارجی مانند گرد و غبار را ایفا کند. این نوع پارتیشن با استفاده از فریم‌های آلومینیومی، استیل و سایر یراق آلات نگهدارنده استاندارد با بهترین کیفیت و ظاهری شکیل اجرا می‌گردد.

پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای اداری در نسل جدید جایگاه ویژه ای برای معماران و صاحبان شغل بدست آورده است. شما به راحتی می‌توانید یک واحد آپارتمان اداری را بدون هیچ تخریب و کنده کاری با نصب پارتیشن اداری تقسیم بندی کنید. به عنوان مثال یک سالن بزرگ اداری را به اتاق‌های مدیریت، اتاق مالی، اتاق کنفرانس، اتاق منشی و … جدا نمایید.

 

عوامل مهم در پارتیشن شیشه ای

1- متراژ شیشه سکوریت و سند بلاست شیشه.

2- نوع طرح شیشه و یا لوگوی حک شده شرکت.

3- یراق‌آلات و فریم شیشه که می‌تواند در نوع پارتیشن های نصب شده و زیبایی آن ها تاثیر به سزایی داشته باشد.

 

نوع شیشه مصرفی در ساخت پارتیشن شیشه ای

در ساخت و اجرای این نوع از سازه‌ها می توان از انواع شیشه مانند شیشه سکوریت، شیشه لمینت، شیشه دو جداره و… استفاده کرد. در این بین شیشه سکوریت کاربرد بیشتری در پروژه‌های پارتیشن دارد. نوع شیشه سکوریت مصرفی در این پارتیشن‌ها سکوریت ۱۰ میلی‌متر می‌باشد. شیشه سکوریت به دلیل خواص ویژه خود از جمله مقاومت بالا در برابر ضربه و حرارت بهترین گزینه می‌باشد.

نوع شیشه مصرفی در ساخت پارتیشن شیشه ای
نوع شیشه مصرفی در ساخت پارتیشن شیشه ای

در طراحی پارتیشن شیشه ای می‌توان بر روی شیشه سکوریت طرح‌های مختلفی با استفاده از سندبلاست ایجاد کرد که باعث زیبایی هرچه بشتر محیط می‌شود. هعمچنین استفاده از شیشه‌های با ضخامت کمتر از ۱۰ میلی‌متر علاوه بر اینکه صرفه اقتصادی ندارد بلکه خسارات مالی را نیز به همراه دارد و دلیل آن عدم مقاومت شیشه و عدم اتصال صحیح در یراق آلات می‌باشد.

 

دلایل استفاده ازپارتیشن شیشه ای

تکنیک‌های به کار گرفته شده در ساخت و نصب پارتیشن‌های شیشه ای تک جداره به گونه ای است که این نسل از پارتیشن‌ها را به یکی از کارآمد ترین و جذاب ترین پارتیشن‌های موجود در بازار تبدیل نموده است.
قیمت بسیار مناسب، سرعت بالای این پارتیشن‌ها در تولید و نصب و شکست صدای قابل قبول به نسبت سایر پارتیشن‌های موجود در بازار، از جمله نکات قابل توجه و مثبت در این سیستم از پارتیشن‌ها می‌باشد.

 

مزایای پارتیشن شیشه ای

پارتیشن‌های شیشه ای مزایای وفق العاده و انکار ناپذیری دارند. در ادامه مطلب با ما باشید تا با برخی از مزایای نصب پارتیشن‌های شیشه ای آشنا شوید.

 

انعطاف پذیری پارتیشن شیشه ای

پارتیشن‌های شیشه ای را می‌توان جابجا کرده و در محل‌های دیگری نصب نمود. این در حالی است که تغییر نقشه یک اتاق با استفاده از دیوارهای سنتی پر زحمت و بسیار هزینه بر است. همچنین مهم‌ترین دستاورد مالی پارتیشن‌های شیشه ای، ناشی از انعطاف پذیری بالای آن‌ها است. با کمک یک طراح و نصاب ماهر، نیازی به ثابت بودن پارتیشن‌های شیشه ای نمی‌باشد.

 

جذابیت ظاهری پارتیشن شیشه ای

این پارتیشن نسبت به سایر پارتیشن‌های دیگر جذابیت ظاهری و بصری بسیار زیادی دارد. به طور کل استفاده از شیشه، نمای بسیار خوبی به محیط خواهد بخشید. حتی اگر از ساده‌ترین نوع شیشه نیز استفاده شود. با این حال، می‌توان به روش‌های مختلف به پارتیشن‌ شیشه‌ای طرح‌ها و مدل‌های مختلفی بخشید که آن را بسیار جذاب‌تر می‌کند. بهترین راهکار برای جذابیت بخشیدن به پارتیشن شیشه‌ای استفاده از شیشه سندبلاست است.

جذابیت ظاهری پارتیشن شیشه ای 
جذابیت ظاهری پارتیشن شیشه ای

شیشه سندبلاست دارای طرح‌ها و مدل‌های بسیار متنوعی بوده که شامل طرح‌های گل، آرم و لوگو شرکت، طرح‌های میله‌ای و موارد دیگر است. می‌توانید با توجه به سلیقه خود یکی از بهترین طرح‌ها را انتخاب کنید. هر چند بهتر است که به محیط مورد استفاده از پارتیشن به هنگام انتخاب طرح دقت کنید. به عنوان مثال، در محیط‌های اداری و تجاری می‌توان از آرم شرکت بر روی پارتیشن شیشه‌ای استفاده کرد که محیط شرکت را نیز بسیار جذاب خواهد کرد. در محیط‌های مسکونی می‌توان از طرح‌های گل استفاده کرد.

 

تقویت و افزایش روشنایی

وقتی صحبت از محل کار می‌شود، کمبود نور طبیعی یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که امروزه با آن رو به رو هستیم. به خصوص این که این امر اغلب منجر به کاهش انرژی در محل کار و خستگی کارمندان می‌شود. با این حال شما می‌توانید از طریق دست‌کاری در دکوراسیون وضع موجود دفتر خود، با دریافت میزان کافی از نور طبیعی، سلامت و روحیه کارکنان مجموعه خود را بهبود ببخشید.

نصب پارتیشن‌های شیشه ای در محیط‌های اداری یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت مقدار کافی از نور طبیعی خورشید به شمار می‌آید.

 

حل مشکل آلودگی صوتی

یکی از مشکلاتی که کار کردن در فضاهای باز (بدون دیوار)، سروصدای زیاد است که حل این مشکل با دیوارهای معمولی باعث اشغال شدن فضا، تغییر نقشه ساختمان، صرف هزینه و وقت زیاد می‌شود.

حل مشکل آلودگی صوتی
حل مشکل آلودگی صوتی

استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای علاوه بر کم شدن مقدار زیادی از آلودگی صوتی مخصوصا در محیط‌های کاری باعث حس تازگی و زیبایی محیط کاری نیز می‌شود. پارتیشن‌های شیشه ای نیم قد علاوه بر حفظ وسیع بودن فضا، آلودگی صوتی را به مقدار زیادی کاهش می‌دهد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما