پوشش سقف استخر و مزایای استفاده از آن

پوشش سقف استخر

وجود استخر در خانه‌ها یک مزیت بزرگ است اما این روزها با وجود برج های بلند و آپارتمان‌ها، استفاده از استخرهای خصوصی در حیاط منازل ویلایی کمی مشکل ساز شده است. برای رفع این مشکل و استفاده از استخر در همه فصل عای سال از پوشش سقف استخر استفاد می‌کنند. طراحی سقف برای استخرها امکان استفاده از استخر خانه های ویلایی را فراهم کرده است.

پوشش سقف استخر
پوشش‌ سقف استخر

با نصب این سقف‌های ثابت و متحرک دیگر نگران دید افراد ساکن در آپارتمان‌های مجاور نخواهید بود. مانند سقف حیاط خلوت و سایبان پارکینگ خودرو می‌توان برای همه استخرهایی که در حیاط قرار دارند، یک سقف شیک و کاربردی ساخت.

 

مزایای پوشش سقف استخر

  1. مقاوم در برابر باد و باران
  2. قابل استفاده برای استخرهای عمومی و خصوصی
  3. مقاوم در برابر ضربه و خوردگی
  4. موجود در رنگ‌ها و ضخامت‌های متفاوت
  5. قابل استفاده در تمام شرایط و فصول
  6. انتقال نور مناسب
  7. مقاوم در حرارت های بالا
  8. جلوگیری از اشعات مضر آفتاب
  9. دارای پروفیل‌های آهنی برای استحکام سازه

 

دلیل استفاده از پوشش استخر

امروزه به دلیل ساخت برج‌ها و آپارتمان‌ها در خانه های شخصی و ویلایی دیگر حریم خصوصی و آرامش مانند گذشته نمی‌باشد و نمیتوان از استخرهای روبازی که در حیاط ها وجود دارد استفاده نمود. با استفاده از پوشش سقف که با پلی کربنات مات ساخته می‌شود شما می‌توانید با آسایش و خیال راحت از استخر خود استفاده نمایید.

 

انواع پوشش سقف استخر

پوشش‌‌های سقف استخر انواع مختلفی دارند که می‌توان با استفاده از نورگیرهای حبابی، ثابت و یا متحرک و با استفاده از ورق‌های پلی کربنات ساخته می‌شوند. این پوشش‌ها با توجه به سلیقه و نیاز مشتری طراحی و تولید می‌شوند و در اختیار آنان قرار می‌گیرند. البته به این نکته توجه داشته باشید که نوع نورگیرها برای استخر به شریط اقلیمی و آب و هوایی محل قرار گیری آنها بستگی دارد.

 

سقف استخر ثابت

پوشش های سقف استخر ثابت را با ورقه های پلی کربنات به صورت نورگیر سقفی ساده و یا نورگیر دو جداره طراحی و تولید می‌شوند. در پوشش سقف‌های ثابت از نورگیر حبابی استفاده می‌شود چرا که این نورگیرها قابلیت بازشوندگی دارند و هوا بین محیط رد و بدل می‌شود. همچنین از انواع ورق های پلی کربنات در اجرای پوشش سقف ثابت استخر استفاده می‌کنند، این سقف‌ها دائمی هستند و به صورت ثابت در محل نصب می‌شوند.

پوشش ثابت استخر
پوشش ثابت استخر

در این سقف ها از بهترین جنس ورق‌های پلی کربنات استفاده می‌کنند. این سقف ها را آب بندی می‌کنند تا زول عمر بالاتری داشته باشند. این سقف ثابت است و نمی‌توان آن را جمع کرد. پوشش‌های ثابت در مکان هایی که دید مشرف وجود دارد، نصب می‌شود.

 

سقف استخر متحرک

در طراحی و ساخت سقف استخر از نوع متحرک آن نیز استفاده می‌کنند در سقف متحرک از ورق‌های پلی کربنات به صورت ریلی و یا متحرک استفاده می‌کنند. پوشش متحرک استخر به صورت دستی و یا با استفاده از موتور بر روی این سازه‌ها اعمال می‌شود.

سقف استخر متحرک
سقف استخر متحرک

در ساخت این پوشش‌ها از پلی کربنات دو جداره استفاده می‌کنند. طراحی پوشش‌های سقف متحرک استخرها به گونه‌ای می‌باشد که لایه های محافظ مانع از عبور اشعه‌های مضر خورشید به داخل استخر می‌شوند. همچنین می‌توانید با حرکت دادن سقف از شنا کردن در زیر نور خورشید لذت ببرید. جنس متریال پوشش سقف متحرک از ورق پلی کربنات می‌باشد

Comments (04)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X