مزایای پوشش سقف استخر چیست؟

مزیت های سقف استخر

در گذشته تمام استخرهای سرپوشیده باید با استفاده از مصالح سخت ساخته می‌شدند، تا از استحکام بالایی برخوردار باشند. اما امروزه روش های جدیدتر و بهتری برای ساخت سقف استخر وجود دارد که نسبت به پوشش سقف استخر در گذشته از مزایای بیشتری برخوردار هستند. سقف متحرک استخر که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، به صورت کامل مدرن و تمام اتوماتیک ساخته می‌شود. داشتن یک استخر شخصی در خانه، بسیار جذاب و کاربردی است اما مشکلاتی نیز وجود دارد که باعث می‌شود افراد تمایلی به استفاده از استخرهای شخصی در منازل خود نداشته باشند. به این دلیل که نگهداری از استخر کار آسانی نیست.

مزیت های سقف استخر
مزیت های سقف استخر

البته یکی از دلایل هم این است که ساختمان های مجاور، به استخر اشراف دارند و نمی‌توان با خیال آسوده از آن استفاده کرد. به همین خاطر برخی از افراد، ترجیح می‌دهند از استخرهای عمومی و یا خصوصی خارج از منزل خود استفاده کنند. به کمک پوشش استخر می‌توان به آسانی استخر روباز را به استخر سرپوشیده تبدیل کرد.  این سقف ها به خوبی می‌توانند از فضای استخر محافظت نمایند. علاوه بر آن قابلیت استفاده در فصل های سرد سال را نیز خواهند داشت. بدون تردید در فصل زمستان که محیط بیرون سرد و سخت است، شنا کردن می‌تواند لذت بخش باشد. البته اگر سقف استخر استانداردهای لازم را برای استفاده در فصل زمستان داشته باشد.

 

عدم نفوذ آلودگی ها به آب و کاهش هزینه مربوط به تمیز کردن

یکی از مهم‌ترین مزایای پوشش سقف استخر عدم نفوذ آلودگی ها به درون آب است. به این صورت که با استفاده از پوشش سقف استخر گرد و غبار و سایر آلودگی ها به درون آب نفوذ نمی‌کنند و شما می‌توانید در تمام فصول سال یک استخر تمیز داشته باشید و از آن استفاده نمایید.

عدم نفوذ آلودگی ها به آب و کاهش هزینه مربوط به تمیز کردن
عدم نفوذ آلودگی ها به آب و کاهش هزینه مربوط به تمیز کردن

بنابراین با استفاده از پوشش سقف استخر دیگر لازم نیست حشرات، برگ درختان و زباله‌ها را از استخر خود بردارید. پوشش استخر هزینه نگهداری پرداخت و تمیزکاری استخر را کاهش می‌دهد.

 

امکان استفاده از استخر در تمام فصول از مزایای پوشش سقف استخر

یکی از مزایای خیلی مهم سقف متحرک استخر این است که با استفاده از آن‌ها می‌توان با حضور در استخر در هر فصلی از سال اگر شرایط جوی نامناسب باشد بدون خارج شدن از استخر تنها با یک دکمه کار بستن سقف را انجام دهید. این سری سازه ها از متریال بسیار مرغوبی ساخته شده‌اند که در برابر جریان های باد شدید مقاوم هستند.

 

عدم اشراف منازل اطراف

یکی از دلایلی که ویلا ها و خانه ها از استخر استفاده نمی‌کنند این است که خانه و آپارتمان های اطراف به منازل ویلایی اشراف دارند. اما شما با استفاده از پوشش استخر به صورت ثابت و یا به متحرک می‌توانید در استخر ویلاهای خود با خیالی آسوده شنا نمایید و این از مهم ترین مزایای پوشش استخر می‌باشد.

عدم اشراف منازل اطراف از مزایای پوشش سقف استخر
عدم اشراف منازل اطراف از مزایای پوشش سقف استخر

به این صورت که شما می‌توانید از ورق های رنگی پلی‌کربنات استفاده کنید که میزان عبور نور را کاهش می‌دهد. و همچنین باعث ایجاد یک حریم شخصی در برابر عابران و همسایه ها می‌شود و می‌توانید با آزادی کامل در استخر خود شنا کنید.

 

جلوگیری از تابش اشعه های مضر خورشید از مزایای پوشش سقف استخر

اشعه فرابنفش می‌تواند باعث آفتاب‌سوختگی شود. با استفاده از آن‌ها اشعه مضر خورشید به داخل استخر ورود پیدا نمی‌کند و سلامتی را به دلیل این اشعه های مضر به خطر نمی‌اندازید، چرا که پوشش سقف استخر می‌تواند از ورود 99% این اشعه جلوگیری کند. بدین طریق، دیگر از مضرات اشعه UV رنج نمی‌کشید.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X