سقف متحرک استخر چیست و چه مزایایی دارد؟

سقف متحرک استخر چیست؟

استخر محیطی است که گاهی به صورت سرپوشیده و گاهی به صورت سر باز می‌توان از آن استفاده کرد و لذت یک ورزش آبی را تجربه کرد. همانطور که می‌دانید فصل زمستان انتخاب مناسبی برای استفاده از استخرهای رو باز نیست و دچار بیماری خواهید شد. به همین دلیل برای بهره گرفتن از استخرهای رو باز باید فکری کرد. چه فکری بهتر از این که با استفاده از پوشش‌های متحرک کار فضا سازی استخر تکمیل شود با استفاده از سقف متحرک استخر می‌توانید در دوازده ماه سال صاحب یک استخر کاملاً خصوصی و سربسته می‌شوید و همچنین به دلیل متریال مورد استفاده در اینگونه سقف‌های متحرک شما را از اشعه‌های خورشید که برای بدن خطرناک می‌باشند در امان خواهید ماند.

سقف متحرک استخر چیست؟
پوشش متحرک استخر چیست؟

علاوه بر موارد ارائه شده با استفاده از سقف متحرک استخر یک دکوراسیون مدرن را برای استخر خود به شکلی کاملاً متفاوت خواهید داشت. سقف متحرک شیشه ای و متحرک پلی کربنات دو گزینه ایده آل برای سرپوشیده کردن استخر می‌باشند و زیبایی دو چندان برای فضای استخر شما فراهم می‌‌آورند. سقف متحرک استخر کاملا آب بند است و مانع از انتقال آب و گرد و غبار به داخل استخر می‌‌شود. سقف متحرک استخر یکی از امکاناتی است که بسیاری از علاقمندان داشتن ویلا و استخرهای شخصی به آن علاقمند هستند. البته این سازه‌‌ها در استخرهای روباز عمومی نیز به کار برده می‌‌شود. به‌ طور کلی با پوشش استخر امکانی عالی برای استفاده از استخرهای روباز در تمامی شرایط آب و هوایی و فصول گوناگون سال ایجاد می‌‌کنید.

 

ویژگی‌ های سقف متحرک استخر

سقف متحرک استخر به دلیل حرکت مکانیکی، به نوعی یک سیستم پیچیده است. دستگاهی که از قطعات گوناگونی تشکیل شده و عملکرد آن در هر دو بخش سازه و حرکت، باید با بالاترین کیفیت انجام شود. اولین مرحله از کیفیت داشتن طراحی درست است. یک طراحی باید بتواند نیازهای کارفرما را برطرف نماید و در عین حال سازه‌ ای زیبا، مستحکم و تا حد امکان سبک را ارائه نماید. پیچیدگی‌های طراحی این سازه‌ بنا بر متراژ، نسبت طول و عرض فضای مدنظر، شرایط محیطی و نوع کف‌ سازی محل سازه متغیر می‌باشد. عملکرد صحیح پوشش متحرک استخر به وجود یک طراحی درست بسیار وابسته است.

ویژگی‌ های سقف متحرک استخر
ویژگی‌ های پوشش متحرک استخر

بعد از طراحی مواد و قطعات به‌ کار رفته در ساخت آن اهمیت پیدا می‌کند. اگر سازه با قطعات بی‌کیفیت ساخته شود، عملکرد بهینه و عمر مناسبی نخواهد داشت. این مسئله بسیار مهم است که این سازه سیستمی برای استفاده طولانی مدت است و باید سال‌‌ها با همان کیفیت اولیه کار کند. بنابراین کیفیت قطعات مورد استفاده، بخصوص قطعات اصلی آن، از اهمیت زیادی برخوردار هستند. به‌ طور کلی اصلی‌‌ترین متریال‌‌های به‌ کار رفته در سقف متحرک استخر شامل قطعاتی مانند ریل، لاستیک، غلطک، ورق پلی کربنات، موتور و قطعات آلومینیوم می‌باشد.

 

مزایا

یکی از مهم‌ترین مزایای سقف متحرک استخر این است که با استفاده از آن‌ها می‌توان با حضور در استخر در هر فصلی از سال اگر شرایط جوی نامناسب باشد بدون خارج شدن از استخر تنها با یک دکمه کار بستن سقف را انجام دهید. این سری سازه‌ها از متریال بسیار مرغوبی ساخته شده‌اند که در برابر جریان‌های باد شدید مقاوم هستند. همچنین با استفاده از آن‌ها اشعه مضر خورشید به داخل استخر ورود پیدا نمی‌کند و سلامتی را به دلیل این اشعه‌های مضر به خطر نمی‌اندازید.

مزایای سقف متحرک استخر
مزایای پوشش متحرک استخر

مزیت دیگری که پوشش‌های متحرک استخر دارند ضد زلزله بودن آن‌ها است که امنیت را در هر شرایطی تضمین می‌کند. از وجود گرد و غبار در داخل آب استخر در فصل‌های برگ ریزان نیز جلوگیری خواهند کرد. از مزایای دیگر سقف متحرک برای استخر می‌توان به خصوصی سازی محیط استخر، حفظ دمای آب و کاهش سرعت تبخیر آب، کاهش هزینه‌های سرویس و نگهداری از استخر و انتقال نور مناسب به داخل محیط استخر اشاره کرد.

Comments (01)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X