نورگیر سقفی مدرن چیست؟

توسط0
1965
نورگیر سقفی مدرن چیست؟

نورگیر سقفی مدرن

اگر حیاط خلوت یا استخر دارید، اگر عاشق این هستید که یک آشپزخانه پرنور اشته باشید، اگر دوست دارید نور دلنشینی در محل کارتان خستگی را از تنتان بیرون ببرد و یا اگر می‌خواهید به عنوان یک فرد باسلیقه در دکوراسیون منزل خود معروف شوید در این مقاله از سایت سایه روشن با ما همراه باشید تا شما را با نورگیر سقفی مدرن آشنا کنیم.

 

انواع نورگیرهای سقفی مدرن

1- نورگیر سقف یا پنجره سقفی که همان انتقال دهنده نور می‌باشد. این نورگیرها همه یا بخشی از فضای سقف ساختمان را به منظور روشن سازی تشکیل می‌دهند.

2- نورگیر بازشو برای محل‌هایی ساخته شده است که احتیاج به نور و تهویه هوا و یا نیازمند تردد و عبور و مرور به پشت بام و یا نورگیرهای دیگر می‌باشند.

3- نورگیر سقفی مدرن دوجداره عایق خوبی برای صدا،گرما و سرما است که موجب تنظیم دمای داخلی ساختمان می‌شود، همچنین نورگیرهای دوجداره باعث کاهش هزینه‌های تهویه مطبوع و کاهش مصرف سوخت در زمستان برای مناطق سردسیر، گرمسیر، استخر، گلخانه، مرغداری و … می‌شوند.

انواع نورگیرهای سقفی مدرن
انواع نورگیرهای سقفی مدرن

4- نورگیر حبابی سازه‌ای مدرن برای استفاده حداکثری از نور روز است. این سازه در پوشش سقف حیاط خلوت و پاسیو اجرا می‌شود و امکان روشنایی بیشتر را درطول روز فراهم می‌کند. همچنین ظاهر گنبدی شکل پوشش نورگیر جلوه خاصی به ساختمان می‌دهد.

5- نورگیر هرمی، این نوع نورگیر بر اساس شکل هرم ­مانند آن نامگذاری شده است. در ساختار این نورگیرها چارچوبی با سطوح شیب­دار و یک قاعده­ افقی وجود دارد که می­‌تواند بسته به کاربردی که از آن انتظار می‌­رود و شرایط بام، در اندازه‌­های مختلفی ساخته و نصب شود.

 

مزایای نورگیر سقفی مدرن در دکوراسیون داخلی

1- باعث افزایش نور طبیعی در فضای داخلی می‌شود.

2- باعث بزرگتر نشان دادن ارتفاع سقف از کف می‌شود.

3- باعث بزرگتر دیده شدن فضای داخلی می‌شود.

مزایای نورگیر سقفی مدرن در دکوراسیون داخلی
مزایای نورگیر سقفی مدرن در دکوراسیون داخلی

4- کار روشن سازی محوطه و تامین نور محیط را انجام می‌دهد.

5- نورگیر سقفی مدرن به عنوان عایقی مناسب در برابر باد و باران و صدا عمل می‌کند.

6- جریان هوای خنک به داخل از همان مجرایی که نور را وارد فضا می‌کند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما