سایبان مغازه چیست؟ انواع و مزایای سایبان مغازه

توسط0
2308
سایبان مغازه چیست؟ انواع و مزایای سایبان مغازه

سایبان مغازه چیست؟

سایبان مغازه از جمله بخش‌های اصلی یک مغازه است که به جز محافظت از محصولات و جلوگیری از نفوذ آب و نور خورشید به داخل مغازه می‌تواند تاثیر بسزایی در زیبایی و نمای مغازه نیز داشته باشد. سایبان مغازه می‌تواند به محافظت از مبلمان فضای باز در برابر آفتاب کمک کند و یا محافظ خوبی در برابر باران و ریزش آب باشد. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند تا سایبان‌های اتوماتیک به انتخاب اصلی برای تمام مغازه و رستوران‌ها تبدیل شوند.

سایبان مغازه چیست؟
سایبان مغازه چیست؟

شما با داشتن سایبان اتوماتیک و عملکرد الکتریکی آن که باعث می‌شود کنترل سایبان‌ها به طور منظم و بدون نیاز به نیروی دست و در زمان کوتاه انجام شود. محل نصب سایبان چه کوچک باشد و چه بزرگ، این وسیله متناسب با آن طراحی خواهد شد و لذت شما را از سایه ایجاد خواهد کرد.

 

کاربرد سایبان مغازه

در فصل‌های گرما که هوا بسیار گرم شده و تابش نور خورشید شدت می‌گیرد، ممکن است تا محصولات برخی مغازه‌ها مانند بستنی فروشی، میوه فروشی، سوپرمارکت و …. با برخورد نور خورشید و گرما خراب شوند. همچنین ورود نور خورشید به داخل رستوران‌ها، آرایشگاه‌ها و …. ممکن است باعث اذیت مشتریان شما شود. کاربرد اصلی سایبان‌های مغازه جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به مغازه و محصولات شما می‌باشد.

کاربرد سایبان مغازه
کاربرد سایبان مغازه

از طرفی در فصل‌های سرما، سایبان جلوی بارش برف و باران جلوی درب ورودی مغازه را می‌گیرد. کاربرد دیگر سایبان مغازه، برند سازی و تبلیغ مغازه است، به این صورت که شما لوگو و یا برخی از خدمات خود را بر روی سایبان چاپ کرده و باعث بیشتر دیده شدن مغازه خود می‌شوید.

 

مزایای سایبان مغازه

سایبان مغازه مزایای زیادی دارد در زیر برخی از آن‌هارا خواهیم گفت:

مزایای سایبان مغازه
مزایای سایبان مغازه
  • سایبان مغازه سبب می‌شود مغازه ی شما ظاهری زیبا داشته باشد.
  • خنک کردن فضای داخلی مغازه است.
  • بر روی سایبان می‌توان انواع تبلیغات را اجرا کرد.
  • شیب آن را می‌توان حدود ۵۰ درجه تنظیم کرد.
  • سایبان مغازه از نوع بازویی معمولاً کارایی بالایی در مقابل نور مستقیم آفتاب دارد و سایه بیشتری را هم فراهم می‌کند.
  • نگهداری و محافظت فضای داخلی مغازه دربرابر تابش مستقیم نور خورشید و جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل است.
  • وقتی که سایبان، نصب کنید محصولات شما در برابر عوامل جوی محافظت می‌شوند در واقع با نصب و راه اندازی سایبان مغازه، ویترین و محصولات درون آن از آسیب ناشی از وضعیت آب و هوا در امان می‌ماند.

 

انواع سایبان مغازه

امروزه انواع مختلفی از سایبان طراحی و روانه بازار می‌شوند. از این رو کاربران مناسب با فضای خود و طبق سلیقه، اقدام به خرید یکی از انواع گوناگون سایبان‌ها می‌کنند. سایبان‌ها به دو نوع سایبان‌های دستی و سایبان‌های برقی تقسیم می‌شوند.

 

سایبان چتری

استفاده از سایبان چتری به میزان وزش باد در منطقه رابطه مستقیمی دارد. پیش از اینکه سایبان چتری طراحی شود ابتدا در محل موردنظر ميزان وزش باد را بررسی می‌کنند بعد از آن مقاومت سایبان را طبق میزان وزش باد طراحی می‌کنند. این نوع از سایبان‌ها برای شهرها و استان‌هایی مناسب است که در آن استان برف و باران زیادی می‌بارد چون ساختار این سایبان‌ها باعث می‌شوند تا آب بر روی آن‌ها تجمع نکند و بتواند به آسانی به طرف پایین سرازیر شود.

سایبان چتری
سایبان چتری

در صورتی که تمایل دارید با استفاده از سایبان چتری مناطق بیشتری را پوشش دهید باید از چند سایبان در کنار یکدیگر استفاده کنید. باز و بسته شدن این نوع سایبان مغازه که زیبایی خاصی دارد دقیقا مثل چتر معمولی انجام می‌شود. در این نوع سایبان یک میله وجود دارد که سبب می‌شود تا شما بتوانید آنرا در زمین ماسه‌ای یا شنی فرو ببرید و از سایه‌اش بهره مند شوید. جنس لایه پوششی سایبان چتری معمولاً پارچه است که متریالی از نوع برزنت، فلکسی و ترانزیتی دارند و کاملاً ضد آب هستند. این سایبان با انواع شرایط آب و هوایی و مرطوب مناسب است به همین دلیل از محبوبیت و استقبال بالایی برخوردار است. تنوع طرح و رنگ آن زیاد است.

 

سایبان تاشو

یکی از انواع سایبان‌های تولید شده که دارای محبوبیت زیاد در میان طرفداران است، سایبان تاشو نام دارد. این نوع سایبان مغازه در قیاس با سایر سایبان‌های ثابت، انعطاف پذیری و فضای بیشتری دارد. سایبان تاشو که بعنوان سایبان خودرو از آن یاد می‌شود، نوعی از سایبان متحرک است. ظاهر این سایبان‌ها شبیه تونل است که بعضی از فروشنده‌ها آنرا با عنوان تونل متحرک نیز معرفی می‌کنند.

سایبان‌های تاشو
سایبان تاشو

سایبان تاشو در دو نوع دستی و برقی ساخته می‌شوند. در نوع دستی این سایبان، دستگیره‌ای در جلوی آن تعبیه شده است که با این دستگیره می‌توانید سایبان تاشو را باز و بسته کنید ولی در نوع برقی آن به وسیله ریموت این سایبان‌ها در اندازه‌ای دلخواه باز و بسته می‌شوند. مغازه‌هایی که در برابر تابش نور خورشید به محافظت نیاز دارند باید جهت جلوگیری از ورود نور خورشید و فساد مواد غذایی و خنک شدن فضای داخلی مغازه از سایبان استفاده کنند. سایبان در شکلهای ثابت و تاشو در دسترس است و سایبان‌های تاشو در مقایسه با سایبان‌های ثابت از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

 

سایبان متحرک

سایبان مغازه متحرک محصول جدیدیست که با توجه به کاربردهای متنوعش به سرعت در بازار در حال گسترش است. سایبان مغازه توانسته با تامین آسایش و ایجاد زیبایی به وسیله‌ای پرطرفدار تبدیل شود. این سایبان، اتوماتیک است و با استفاده از ریموت، به راحتی باز و بسته می‌شود و موتور بکار رفته در آن کاملاً بی صداست. استفاده از سقف متحرک برای قبلیت‌هایی همچون جلوگیری از تابش شدید نور خورشید و اشعه‌های مضر آن به منطقه تحت پوشش خود و همینطور رطوبت برف و باران، حتی گرد و خاک تهیه می‌شود.

سایبان متحرک
سایبان متحرک

با استفاده از این نوع سایبان مغازه نه تنها در زمستان بارش باران و برف را مهار می‌کنید بلکه می‌توانید در تمام طول روز از نور طبیعی هم برخوردار شوید. سایبان متحرک یک نوع نورگیر سقفی است که در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای باز و بسته کردن سایبان متحرک می‌توانید به صورت دستی یا موتوری اقدام کنید.

54321
(2 votes. Average 5 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما